Instrukcja montażu gontu bitumicznego

instrukcja montażu gontu bitumicznego.pdf

Zanim przejdziemy do tego, jak położyć gont bitumiczny, wcześniej należy zadbać o przygotowanie odpowiedniego podłoża oraz optymalną wentylację.. Jego budowa w postaci wstęgi zapewnia szczelność pokrycia nieporównywalną ze zwykłymi gontami papowymi.. Gonty bitumiczne Owens Corning Duration.. Decydując się na położenie gontu na dachu, warto prześledzić wszystkie zalety, którymi wyróżnia się ten materiał.. Jeżeli usunięta jest poprzednia warstwa bitumiczna, przy montażu należy zawsze stosować papę.Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Sąsiadujące ze sobą gonty układa się na styk i przybija za pomocą gwoździ papowych pierścieniowych lub skrętnych z dużym łbem, najlepiej ocynkowanych o długości 25-35 mm w odległości około 1,5 cm nad wycięciami miedzymodułowymi.. Pobierz .Do montażu gontu bitumicznego potrzebne są jedynie: młotek lub zszywacz, miarka, szczotka.Najwyższa jakość produktów.. Instrukcja montażu - dachówki bitumiczne GAF z linii Timberline® Dowiesz się jak poprawnie zainstalować gonty bitumiczne Timberline® HD™.. W naszej ofercie znajdują się GONTY BITUMICZNE największych światowych producentów.. Szeroki wachlarz kolorów bez problemu można dopasować do każdego rodzaju budynku czy elewacji.Gont bitumiczny montaż.. Odległość gontu od krawędzi okapu powinna wynosić 10-20 mm.. Dachówki bitumiczne składają się z osnowy - z włókniny szklanej lub mieszanki włókniny i tworzywa sztucznego, z obu stron powleczonej masą asfaltową, gruboziarnistej posypki mineralnej (od góry) i drobnoziarnistej posypki (od dołu)..

Układanie gontu bitumicznego.

Papa Matizol Fundament SBS Super Montaż to nowoczesna ciężka izolacja przeciwwodna elementów pionowych i poziomych fundamentów, piwnic, ścian, itp.GONT BITUMICZNY - najbardziej szczelne i jedno z najtrwalszych pokryć dachowych.. Zobacz też instrukcję montażu gontów bitumicznych w formacie PDF na stronie: także film z instrukcją montażu Gontu Rolowanego - Zrób To Sam.. Montaż gontu jest bardzo prosty, jednak trzeba pamiętać o fundamentalnych zasadach, które musimy wziąć pod uwagę podczas planowania .Gonty bitumiczne wymagają podkładu z papy oxydowanej zbrojonej welonem szklanym typu P/64/1200.. Do montażu nie należy stosować zszywek ani wkrętów.przed montażem zalecane jest wymieszanie gontów z 5 lub 6 losowo wybranych paczek.. Wentylacja .Na rynku dostępne są lekkie, elastyczne a zarazem mocne pokrycia dachowe, które można położyć samemu.. Wszelkie fałdy i pęcherze należy przeciąć i przykleić lub przybić do podłoża.. Gon-ty docinamy w ten sposób, aby pomiędzy li-nią cięcia a linią zagięcia bocznej obróbki po-zostawić kanalik o szerokości ok. 1,5-2,0 cm.. Ich montaż nie wymaga od nas szczególnych zdolności czy sprzętu, wystarczą zaledwie chęci, piła ręczna i młotek.Montaż gontu Timberline® Zasada wbijania gwoździ w gonty Timberline® Instrukcja montażu - dachówki bitumiczne GAF z linii Timberline® GAF_Instrukcja_montażu_gontów_z_linii_Timberline® Adobe Acrobat Document 598.2 KB..

Instrukcja montażu gontu bitumicznego Owens Corning.

Przy panującej na zewnątrz temperaturze +5°C lub niższej nale-ży przechowywać gonty bitumiczne w ciepłym, suchym miejscu i wyjmować je partiami po 5 lub 6 paczek tuż przed montażem.. Na połaci należy wyznaczyć poziome i pionowe linie pomocnicze.Układanie zaczyna się od okapu, przykrywa się pas okapowy.instrukcje montażu GONTU BITUMICZNEGO oraz akcesoriów : PAMIĘTAJ, aby układać gont na przemian, w przypadkowej kolejności, z 5-6 paczek.. Szczelność i wytrzymałość pokrycia.. Przede wszystkim europejscy producenci dodają modyfikator SBS do swoich produktów!Prawidłowy montaż gontów bitumicznych KATEPAL.. Dzięki folii gonty ułożone w paczkach nie będą przyklejały się do siebie przed montażem.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneFilm ilustruje kolejne etapy montażu gontów bitumicznych z podziałem na: przygotowanie poszycia, zerwanie starego pokrycia dachu, układanie podkładu, wyznaczenie linii kredowych, układanie pasa startowego, metodę kosza otwartego, wentylacja dachu, wykończInstrukcja montażu gontu bitumicznego Mida.. Na powierzchnię 1 m² układa się od 6 do 9 pasów gontów bitumicznych.. Instrukcja montażu gontu bitumicznego Owens Corning ULOTKI REKLAMOWE: Ulotka Columen gonty bitumiczne Mida..

Szczegółowy sposób montażu gontu zależy od jego wersji.

Arkusze ustawiamy w jednym rzędzie tak, żeby stykały się krawędziami.. Pozostałą część gontu położyć nad i powyżej elementu czwartego pasa, wyrównując do krawędzi czwartego pasa i pozostawiając wysta-jącą część o szerokości 14,3cm.. Jednym z produktów w systemie „zrób to sam" są faliste płyty bitumiczne Onduline Classic.. Rzędy należy układać tak, aby były przesunięte o pół gontu.. Przy temperaturze zewnętrznej +5°C lub niższej należy użyćGonty BARDOLINE ® są łatwe w motażu na.Łatwość montażu i umiarkowany .Z lewej strony tego gontu należy obciąć kawałek o długości 66cm.. Pozostałą część gontu należy położyć na elemencie pierwszego pasa, dokładnie wyrównując do krawędzi pierwszego pasa i .Montaż gontów.. Tak przygotowany gont przybija się gwoździami.. +48 43 823 41 11 fax +48 43 823 33 89 [email protected] Part of BMI Group Serwis wykorzystuje pliki cookie (ciasteczka).Wykonywane jest dodatkowe klejenie za pomocą kleju bitumicznego Technonicol Fixer.. Cechy charakterystyczne.. Gonty z górnego rzędu powinny być przesunięte w stosunku do tych z niższego.. Gonty bitumiczne Owens Corning Duration DCC.. instrukcje główne : instrukcja montażu gontu DURATION - OWENS CORNING (wymiary podane w calach 1 cal = 2,54 cm)Instrukcja montażu gontów BMI Icopal Sp..

Układanie gontu bitumicznego rozpoczynamy od okapu.

Rolki papy podkładowej rozwija się równolegle do okapu, poczynając od dolnej części połaci i mocuje w zakosy wzdłuż krawędzi gwoździami w odstępie 10 cm i w odległości od brzegu nie większej niż 10 cm.. Gonty bitumiczne Owens Corning Supreme.. Górny rząd musi zachodzić na dolny, tworząc zakład.Zalety gontu bitumicznego.. Pas drugi: Z lewej strony gontu bitumicznego należy obciąć kawałek mniej więcej o długości 16,5 cm.. Posiadamy w sprzedaży gonty klasy ekonomicznej jak i najwyższej klasy SUPER PRESTIGESpodnia część gontu to posypka drobnoziarnista, lub najczęściej folia.. Zminimalizowana została możliwość przenikania wody do wnętrza pokrycia na łączeniach produktu.Dachówka CertainTeed z linii Landmark™ to wypróbowany i prawdziwy gont laminowany.. Po obwodzie ko-mina gonty sklejamy również między sobą.Przed przystąpieniem do ułożenia gontu na starych podłożach należy naprawić wszelkie uszkodzenia i usterki.. Pojedynczy element to pas, który ma wycięcia - po ułożeniu elementów tak, aby zachodziły na .Montaż podbitki dachowej.. Spoiny w układzie szachownicy.Gont bitumiczny - Instrukcja montażu krok po kroku.. z o.o. Łaska 169-197 98-220 Zduńska Wola, Poland tel.. Do nich zalicza się: Szybki i łatwy montaż - montowanie gontów nie wymaga specjalistycznych narzędzi oraz wielkiego doświadczenia.. Wszystkie zalecenia w tym zakresie są zawarte w instrukcjach układania gontów .charskiej kontynuujemy montaż gontów.. Przymocować gonty w niezawodny sposób zgodnie z instrukcją mocowania gontów.Układanie gontu bitumicznego - instrukcja montażu..Komentarze

Brak komentarzy.